+370 685 33383
+370 612 91449
Verta žinoti
Posted in

Apie tinkamą gaminių priežiūrą

Dėl skubėjimo ar iš nežinojimo dažnai  skirtingos prigimties audiniai skalbiami kartu, neretai pasirenkama netinkama temperatūra ar skalbimo režimas, jie neteisingai džiovinami ir lyginami. Kad įvairūs drabužiai, patalynė, rankšluosčiai ar kiti tekstilės gaminiai tarnautų ilgus metus, audiniai išlaikytų savo spalvą, tvirtumą ir kitas savybes, būtina tinkamai juos prižiūrėti.  Skirtingus skalbinius būtina išrūšiuoti ir atkirai skalbti  baltus, margus ir tamsius tekstilės gaminius, būtų gerai atskirti juos pagal audinių rūšį, purvinumą.

Patikrinkite visas drabužių kišenes, kuriose gali būti užsilikusių daiktų, užsekite visas drabužių sagas, užtraukite užtrauktukus.

Skalbiamus  antklodžių ir pagalvių užvalkalus išverskite ir gerai išpurtykite, išvalykite kampus. Visus skalbiamus drabužius išverskite į išvirkščią pusę – taip ilgiau išsaugosite spalvas ir išvengsite nutrintų vietų.

Įsisenėjusias dėmes išvalykite dar prieš skalbimą.

Atkreipkite dėmesį į priežiūros rekomendacijas gaminio etiketėje ir jomis vadovaukitės. Kai kurių tekstilės gaminių visai negalima skalbti, būtinas sausas valymas, kitų negalima skalbti aukštoje temperatūroje arba džiovinti džiovyklėje. Jeigu nukirpote medžiaginio gaminio etiketę, primename:

baltus medvilninius audinius galima virinti,

spalvotus medvilninius geriausia skalbti iki 60 °C,

vilnonius ir šilkinius – 30 °C temperatūros vandenyje,

viskozė gali būti skalbiama 30-40 °C,

lininiai audiniai – 30 °C temperatūros vandenyje.

Nepatariama skalbti sintetinių audinių aukštesnės temperatūros vandenyje, nei nurodyta etiketėje, nes aukšta temperatūra keičia sintetinių siūlų struktūrą, audinys praranda tamprumą, o vėliau tampa jį sunku išlyginti.

Linui, vilnai ir šilkui ypač būtinas specialus skalbimo režimas, galima skalbti rankomis arba specialiai tam pritaikytais režimais, kurių naujose skalbimo mašinose itin gausu.

Labai svarbu ir tinkamas skalbimo priemonių parinkimas. Skystas priemonės lengviau išskalaujamos, taip pat labiau tinkamos skalbiant žemoje temperatūroje. Naudokite tiksliai tokį skalbimo priemonės kiekį, koks nurodytas ant pakuotės. O jei kyla abejonių, pirmam kartui naudokite mažiau.

Jei skalbiate rankomis,  nepamirškite jų gerai išskalauti. Vilnos ir šilko gaminiai turi būti skalbiami ir skalaujami tos pačios temperatūros vandenyje. Jei vilnoniai drabužiai labai purvini, geriau juos skalbti du kartus iš eilės, nei atlikti vieną ilgą skalbimą. Vilnonius bei šilkinius audinius reikia skalbti labai atsargiai: netrinti, geriausia negręžti, o tik išspausti iš jų vandenį, skalbti ne per aukštos temperatūros vandenyje, nes audinys traukiasi.

Drabužius bei kitus tekstilės gaminius galima džiovinti keliais būdais: džiovyklėse, padžiovus ant virvių arba tiesiog paguldžius. Džiovinant tekstilinius gaminius džiovyklėse per aukštoje temperatūroje, gali susitraukti audiniai. Džiovinimo mašinose nerekomenduojama džiovinti šilkinių, vilnonių ir trikotažo gaminių. Vilnonius audinius geriausia džiovinti patiestus ant pledo ar rankšluosčio. Medvilninius audinius taip pat geriau džiovinti ne džiovyklėse, o tiesiog padžiovus ant virvės.

Jei džiovinate skalbinius gryname ore, saugokite juos nuo tiesioginių saulės spindulių, nes spalvoti audiniai greitai blunka, o balti – gelsta. Tiesioginė saulė ypač pavojinga šilkiniams audiniams, nes jie ne tik išbluks, bet ir praras tvirtumą. Šaltuoju metu lauke džiovinami skalbiniai nesušas jei ,skalaujant į vandenį įbersite šiek tiek druskos.

Kad audiniai nepradėtų blizgėti, lyginkite juos išverstus.

Medvilninius audinius lyginkite dar šiek tiek drėgnus.

Vilnonius bei šilkinius audinius lyginkite per sudrėkintą audeklą.

KREPŠELIS 0